Vic Police vs Western Warriors

Cricket will unite two communities on Sunday when Victoria Police Cricket Club takes on the Western Warriors for the inaugural Harmony in Cricket Cup Read more

PMCC 140th Birthday Celebrations

Tickets can be purchased HERE through Eventbrite you through Nick Veitch ( President@portmelbournecricketclub.com.au or 0412 806 247 Read more

GRADE RND HOME TEAM   AWAY TEAM Venue
South C3 - 1 Day Saturday 16
Murrumbeena
6/124(cc)
   def  
Port Melbourne - Red
82
Lords Reserve No 1 
South C3 - 1 Day Saturday 16
Port Melbourne - Blue
6/228
   def  
Clayton District
109
Woodruff Oval - Murphy Reserve 
SECA Sat North U12 Rookies 12
Brighton R1
5/112(cc)
   def  
Port Melbourne R1
7/109(cc)
Wilson Recreation Reserve 
SECA Sat U12A 8
Brighton 1
7/131
   def  
Port Melbourne 1
9/113
Whyte Street Reserve 
SECA Sat North U12C 8
Port Melbourne 2
5/166(cc)
   def  
Bentleigh 2
93
Murphy Reserve (Aanensen Oval) 
SECA Fri North U14B 8
Hampton Central 1
3/109(cc)
   def  
Port Melbourne 1
8/81(cc)
Simpson Reserve 
South C3 - 1 Day Saturday 15
Port Melbourne - Blue
7/234
   def  
Hampton
8/88(cc)
Woodruff Oval - Murphy Reserve 
South C3 - 1 Day Saturday 15
Port Melbourne - Red
99
   def by  
Highett - Red
8/153
Woodruff Oval - Murphy Reserve 
South Division 12
Parkdale United
123
   def by  
Port Melbourne
282 and 3/213
Jack Grut Reserve 
South Seconds 12
Port Melbourne
4/75(dec) and 9/160
   def  
Parkdale United
71 and 9/193
North Port Oval 
South C3 - 1 Day Saturday 14
Hampton
3/122(cc)
   def  
Port Melbourne - Red
98
Boss James Reserve 
South C3 - 1 Day Saturday 14
Port Melbourne - Blue
9/142
   def  
Highett - Red
6/139(cc)
Woodruff Oval - Murphy Reserve 
SECA Sat U12A 7
Cheltenham 1
1/122(cc)
   def  
Port Melbourne 1
74
Shipston Reserve (synthetic) 
SECA Sat North U12 Rookies 11
South Melb Districts R1
3/133
   def  
Port Melbourne R1
9/103
Albert Park Oval No.13 
SECA Sat North U12C 7
Port Melbourne 2
1/103
   def by  
Brighton 4
7/104
Murphy Reserve (Aanensen Oval) 
RankNameRunsGradeRound
1 Tim Dale125South Division12
2 Simon Donald114South Seconds8
3 Simon Cafferkey93South Seconds2
4 Matt Daykin89South Division5
5 Matt Daykin79South Division9
6 Simon Cafferkey76South Division8
7 Shadi Sideek76SECA Fri North U14B3
8 Nishant Patil75South C3 - 1 Day Saturday15
9 Arun Degala74South C3 - 1 Day Saturday11
10 Ramprakash Vedaraman74South C3 - 1 Day Saturday7
View all statistics

Sponsors

Twitter

Facebook