Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Cricket Southern Bayside Division 6 13 22 Feb 20
29 Feb 20
Port Melbourne
131 MJ Hutchinson 31 L Boyadjian 31  D Nolan 4/12 A Zigouras 2/25
def by Beaumaris
7/221(cc) MJ Siedle 51 D Ritchie 44* BT Gurung 38 P O'Donnell 27  A Rajendren 3/34 S Venkatraman 2/47
North Port Oval 
Cricket Southern Bayside Division 2 SF 7 Mar 20
8 Mar 20
South Caulfield
8/165 K Harris 56 L Russell 29  D Harrison - Smith 3/44 T Raina 2/37
def Port Melbourne
7/162(cc) J Rodnight 39  L Russell 5/51
Princes Park (Caulfield) (Oval #4) 
Cricket Southern Bayside Division 4 SF 7 Mar 20
8 Mar 20
Middle Park
4/204 L Clarke 118* T Sunderland 39 M Scott 27*  D Rajaratram 2/32 A Rajendren 2/34
def Port Melbourne
201 K Kalia 84 T Rajedran 45 MJ Hutchinson 36  T Sunderland 3/36 A Ray 2/33 A Crellin 2/35 M Scott 2/35
North Port Oval 
Cricket Southern Bayside One-Day Division 1 (Sat) SF 7 Mar 20 South Caulfield
2/118 J DeReuck 47* M MAYNARD 32 J Restarick 27*  
def Port Melbourne
115 C Sewell 50  J Marshall 4/14 C Poerwantoro 3/6
J.L Murphy Reserve - Woodruff Oval (Turf) 
SECA Sat U12A 9 15 Feb 20
22 Feb 20
Port Melbourne 1
5/63(cc)  
def by Brighton 1
7/71  S Johnson 2/6 L Rutledge 2/10
J.L Murphy Reserve (Aanenson Oval) 
SECA Sat North U12C 9 15 Feb 20
22 Feb 20
Brighton 3
46  A Tall 2/5
def by Port Melbourne 2
5/74  
Dendy Park (Synthetic #2 - South 
SECA Sat North Rookies 9 15 Feb 20
22 Feb 20
South Melbourne Districts 2
4/115(cc)  W Freestone 2/7
and 10/82  F Stevens 5/6 L Evans 3/8
def Port Melbourne 1
10/113(cc)  
and 4/146(cc)  
Lagoon Reserve 
SECA Sat North Rookies 9 15 Feb 20
22 Feb 20
Port Melbourne 2
127  
and 3/106 E Frost 34  
def by Elsternwick 1
149  S Mittal 5/19 L Cullen 4/30
and 5/116(cc)  D Rafton 2/19
Buckingham Reserve () 
SECA Sun U12B 9 16 Feb 20
23 Feb 20
Port Melbourne 1
5/126  
def Ormond 1
90  L Chan 3/12 E Baker 2/8 R Dunne 2/10
J.L Murphy Reserve (Aanenson Oval) 
SECA Fri 16A 9 7 Feb 20
14 Feb 20
Mordialloc 1
3/72  
def Port Melbourne 1
67  L Bowles 3/7 JA Connell 2/9 C Vorster 2/11
Doug Denyer Reserve (West Oval, No.1) 
SECA Fri North U14C GF 6 Mar 20
13 Mar 20
Washington Park 1
8/40  N Nankervis 3/13
def Port Melbourne 1
10/38  N Gera 2/2 J Werbik 2/3 A Gora 2/9
Packer Park 
Cricket Southern Bayside PCFA Masters Division GF 1 Mar 20 Bonbeach
6/164(cc) P Jones 48 C Martin 33 S Stennett 26 G Stewart 25  J Boyle 2/20 C Sewell 2/34
def by Port Melbourne
5/165 R Johnson 37* AA Khawaja 32 AC Speirs 30* S Sideek 26  A Muradyan 2/31
Bonbeach Sports Reserve (Bonbeach Oval #1 - Turf)