Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Cricket Southern Bayside Division 2 2 21 Oct 17
28 Oct 17
Parkdale United
0/12  
v Port Melbourne
212 C Pilkington 104 RR Kundavaram 33  C Beck 5/42 C Ravesi 2/32
Jack Grut Reserve 
Cricket Southern Bayside Division 3 2 21 Oct 17
28 Oct 17
Port Melbourne
65  C Poerwantoro 3/9 M Purcell 3/17 S O'Sullivan 2/8
v South Caulfield
9/134(cc) D Higgins 38  O Barker 3/11 A Fletcher 2/26
North Port Oval 
Cricket Southern Bayside Division 6 2 21 Oct 17
28 Oct 17
Bonbeach
129 P Aurish 34 KR Leersen 28  S Jadav 4/40 O Roberts 3/18
v Port Melbourne
5/74 S Jadav 37*  J Lowe 2/15
Highett Reserve - Oval 2 
Cricket Southern Bayside One-Day Division 2 (Sat) 3 21 Oct 17 Port Melbourne
5/159 JT Salt 50* B Larsen 25  V Nikhare 3/26
def Bentleigh
9/151(cc) V Nikhare 49 SG Patel 35  R Bevilacqua 4/8
Woodruff Oval - Murphy Reserve 
Cricket Southern Bayside One-Day Division 1 (Sun) 3 22 Oct 17 Hampton
1/135 M Kenny 51* R Rae 26*  
def Port Melbourne
133  JW Freney 3/33 P Smith 2/26 SG Mills 2/31
Boss James Reserve 
SECA Sunday U12C 2 22 Oct 17
29 Oct 17
Port Melbourne 1
7/207(cc)  
v Brighton 1
Murphy Reserve (Aanensen Oval) 
SECA Sun Rookies North 2 22 Oct 17
29 Oct 17
Port Melbourne 1
v South Melbourne Districts 2
Buckingham Reserve 
SECA Sat North U12C 2 21 Oct 17
28 Oct 17
Port Melbourne 1
v South Melbourne Districts 2
6/134(cc)  S CORLESS 2/21
Murphy Reserve (Aanensen Oval) 
SECA Fri North U16B 2 20 Oct 17
27 Oct 17
Port Melbourne 1
v Hampton Central 1
8/138(cc) O Moran 52 J O'Neill 42  O Roberts 3/17 D Griffin 3/47
Murphy Reserve (Aanensen Oval) 
SECA Fri North U14A 2 20 Oct 17
27 Oct 17
Bentleigh ANA 1
7/200(cc) SM Heenan 52* B Reddell 50* J Sumner 37* A Singh 28  
v Port Melb / Elsternwick
King George VI Reserve, Oval No.1 
SECA Sat North U12D 2 21 Oct 17
28 Oct 17
Bentleigh ANA 4
7/64  
def by Port Melbourne 2
5/164  A Calvi 2/1 L Gill 2/20
King George VI Reserve, Oval No.2 
SECA Sat North Rookies 2 21 Oct 17
28 Oct 17
Port Melbourne 1
3/83(cc)  
def Brighton 2
5/81(cc)  
Buckingham Reserve 
SECA Sat North Rookies 2 21 Oct 17
28 Oct 17
South Melbourne Districts 1
4/115(cc)  
def Port Melbourne 2
7/62(cc)  
Albert Park Oval No.13 
SECA Sun U14C 2 22 Oct 17
29 Oct 17
Bentleigh 1
6/160(cc)  W Hall 2/8 F Wright 2/22
v Port Melbourne 1
Victory Park Oval No.1 

Events

Social Night - Saturday 11 Nov We're having a party.
Social Night - Saturday 11th of November  Come and join us for our fi...